הסרת יבלות בלייזר

יבלות הן התפתחויות קטנות ובלתי נעימות של מרקם עור קשיח אשר נגרמות על ידי מחלה ויראלית של העור או על ידי השכבה הרירית. הזיהום מכתים את שכבת השטח ויוצר יבלת שמייצרת אי נוחות באזור הנגוע וחוסר אסתטיקה. 

הנגיפים הידועים כגורמים ליבלות משתייכים למשפחת הזיהומים של הפפילומה האנושית (HPV). יבלות אינן סרטניות, אך ישנם כמה זנים של HPV (בדרך כלל לא קשורים ליבלות) והם אכן עלולים להיות קשורים להתפתחות גורמים סרטניים.

היבלות מדבקות ובעת מגע עם אנשים, אדם עלול לספוג את הזיהום. בנוסף, נקודת ההדבקה יכולה להשתנות מאדם לאדם ובעוד אצל אדם מסוים היבלת עלולה לצוץ באיבר מסוים – אצל אדם אחר היבלת עלולה לצוץ באיבר אחר לחלוטין. אין טכניקה מסוימת המוצעת להוצאת יבלות שתוצאותיה איכותיות כמו הטיפול בלייזר. 

האלטרנטיבה הטיפולית האיכותית ביותר עבור הסרת יבלות הינה באמצעות לייזר ומכשיר ה-Fotona. טיפול בלייזר להסרת יבלת מתמקד בהשמדה עורית של רקמת המטרה. הטמעת אור סביר ומונוכרומטי של אורך גל ושטף מסוימים מאפשר לטפל במבנה היבלת ולהרוס את שורשיה באופן מוחלט. אור הלייזר מגיע לטמפרטורה חמה ולכן מחסל את המבנה האובייקטיבי של היבלת.

טיפול להסרת היבלות באופן קל ופשוט

ההליך פועל על ידי גרימת קרישה של כלי דם המזינים את היבלת, הגורמים לאחר מכן לנמק. נמק הוא סוג מסוים של פגיעה בתאים וכתוצאה מכך כל התאים החיים אשר קיימים ביבלת מתים. 

טיפול הסרת יבלות בלייזר מספק השפעות אנטיבקטריאליות, אשר לאחר מכן מעודדות ריפוי מהיר יותר ומצמצמות את הסיכוי להופעת הדלקת באופן חוזר.

הליך זה אינו מצריך הרדמה, ואין צורך בטיפולים מיוחדים לאחר הטיפול הראשוני. בסך הכל יש צורך בטיפול אחד עד שלושה וזה תלוי לחלוטין בנגיף ובעמידותו אצל כל אדם. 

לקביעת פגישת יעוץ עם רופאים מומחים ללא עלות: